Přišlo jaro a my jsme se rozhodli, že jaro přivítáme malými kuřátky. V projektu – Líhneme ve škole, jsme obdrželi líheň s pěti vajíčky, instrukce, jak na to a dobrodružství začalo. Ve středu ráno jsme přišli a dvě kuřátka byla na světě. Třetí nám chtělo ukázat, jak se zázrak děje a my byli svědkem jeho námahy, dostat se na svět. Nejprve si zobáčkem, na jehož konci je vaječný zub proklovalo dírku ve skořápce. Kousek po kousku otevřelo celou skořápku po obvodu a přišel poslední úkol. Pořádně se zapřelo nožičkama a odtlačilo skořápky od sebe. Po té těžké práci chvíli odpočívalo a usychalo pod teplem. Nakonec se nám podařilo odchovat všech pět kuřátek, zkusili jsme si je opatrně pochovat, dali je do většího výběhu s krmením a vodou. V pátek si kuřátka odvezeme domů a líheň vrátíme.
Ve fotkách se můžete podívat, jak to s kuřátky bylo.
Naši osmáci nedávno absolvovali preventivní program zaměřený na prevenci poruch příjmu potravy. Program vedla lektorka z organizace Anabell, která se dlouhodobě věnuje podpoře a poradenství v této oblasti.
Na posledních dvou hodinách občanské výchovy jsme se s žáky 6.A věnovali státním symbolům naší země.
V měsíci březnu aneb měsíci knihy jsme ve 2.B nezaháleli a pozvali si spisovatelku, která nás provedla českými ilustrátory.
My ve škole ano. Jedná se totiž o Mezinárodní den matematiky, který také bývá nazýván Den Pí. Den Pí se slaví každoročně 14. března, protože datum 3/14 odpovídá prvním třem číslicím π, 3,14. Letos tento den připadl na sobotu a my jsme si proto v pondělí ve všech třídách 2. stupně na hodinách matematiky připomněli různé zajímavosti z historie této konstanty, její význam a zasoutěžili ve hře Matematico.
Třídy 2.A, 2.B a 3.B v pořádku dojely do Pece pod Sněžkou. Zdraví domů!
V pátek 27. února 2026 se třída 3.B rozhodla poměřit síly v přátelském třídním turnaji stolního tenisu. O přestávkách pilně trénovali a bylo třeba své síly poměřit. Hodně žáků bylo nemocných, ale nakonec se do soutěže zapojilo deset žáků – Anička, Maty, Max, Honzík, Lukáš, Olík, David, Adam, Daník a Jonáš. Tentokrát nešlo o medaile, ale o schopnost dodržovat pravidla a vzájemně si pomáhat. Všem se moc dařilo a příště se těší, že vyzvou kamarády z jiných tříd.