Zoo1Osmáci se na konci září vydali do pražské zoologické zahrady. Za poznávání, přemýšlením, hledáním a pátráním. S přírodopisem se vypravili na svou cestu po spletitých cestách zahrady. Vybaveni úkoly sami po skupinkách procházeli Zoo a hledali odpovědi na připravené otázky. Tím to ovšem nekončilo. V českém jazyce následně pracovali na výukových plakátech, kdy zpracovávali své poznatky, dohledávali informace a pokračovali v práci ve skupinách.

Každá skupina si poradila po svém. Žáci využili své fotky ze Zoo, jiní dohledávali na internetu, grafickou úpravu si rozhodovali sami. Museli se domluvit a časově zvládnout zadaná kritéria. Dosáhli všech kritérií, jiní příště musí lépe rozvrhnout svou práci. Výsledky si můžete prohlédnout níže.

Sami napsali:

V Zoo jsme si to moc užili, bylo tam dobré jído a pití. Viděli jsme spoustu zvířat a byli blízko u nich. Nejvíce se nám líbili sloni. Zoo je krásná, rozlehlá a je v krásném prostředí. Líbilo nám se uspořádání po kontinentech, např. vodní, safari atd...

Nejlepší byla asi lanovka, protože jsou z ní vtipné fotky a užili jsme si srandu.

Viděli jsme třeba tučňáky, kteří skákali do vody anebo také velké ptáky. Ti dělali vtipné zvuky. Taky jsme krmili kozy a ovce pamlsky koupenými v automatu za 10 Kč. Moc se nám líbilo, že jsme mohli jít k některým zvířatům do výběhu např. k nasytovi, klokanům a různým ptáčkům.

Ale je tu pár negativ, které je nutno zmínit. V Zoo jsme trochu bloudili kvůli ne tak dobré mapičce a hodně cestám. A trochu nám vadí úkoly do školy.

Jinak hodnotíme 10/10. Moc jsme si to užili a těšíme se na příště.

AHOOOJ