DSCN9630Všichni jistě víme, jak důležitá je voda pro každého z nás, ale i pro celou naši planetu. 2.A měla v rámci celoročního projektu „Voda“ za úkol zjistit vše, co zjistit lze o tak jedinečném a významném přírodním jevu, jakým je koloběh vody v přírodě.

Během tohoto školního roku jsme nashromáždili skutečně obrovské množství informací, ale abychom je na Modrý den dokázali odprezentovat tak, jak jsme si představovali, museli jsme se obrátit na naše starší spolužáky ze IV.A, kteří nám s plánovaným výstupem ochotně pomohli.

A tak jsme mohli vytvořit nejen výukový plakát, který nyní zdobí školní chodbu naproti naší třídy, ale i funkční model koloběhu vody v přírodě. Na výtvarné části projektu se podílela celá naše třída, které pod jejíma šikovnýma rukama vznikl obraz krajiny, do níž by každý rád vstoupil – klidná mořská hladina zalitá sluncem, na obloze mráčky, ženoucí se ke strmým pobřežním skaliskům… Ale aby bylo dílo zdárně dokonáno, bylo zapotřebí vdechnout tomuto modýlku život. A tady už nastoupil technicky zdatný čtvrťák Dominik, kterému asistoval jeho spolužák Nazar. Dominik nám zapůjčil a nainstaloval vodní čerpadýlko, díky němuž byl koloběh vody jako ve skutečné přírodě!