ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

mikulasDne 5.12. v naší škole žáci devátých ročníků dělali tradičně čerty, anděly a Mikuláše. 9.A obešla 1.B, 1.C, 3.B, 4.A, 5.A, 6.A, 7.B. Doufáme, že se to dětem líbilo. Čerti odnášeli zlobivé děti do "pekla" a označovali si hříšníki černými značkami na obličejích - pomalovali je uhlím. Děti Mikulášovi slíbily, že se polepší do příštího roku, zpívali písničky, recitovali básničky. Andělé jim za odměnu rozdali sladkosti. A nakonec šla 9.A předat žezlo a funkci Mikuláše, čertů a andělů v tradičním cereminiálu do 8.A - budoucím deváťákům, tedy budoucím čertům, andělům a Mikulášům :-).

Číst dál...

divadloapekDivadlo V Dlouhé nás nalákalo na krásné představení Pohádkové nepohádky Josefa Čapka, v podání manželů Táborských. Kulturní zážitek jsme si moc užili a věnovali se mu i nadále ve škole.

Jak to asi vypadá ve Vzteklé Lhotě?

Jak to chodí ve Vzteklé Lhotě? Nikdo se tam nechová k sobě mile. Třeba Honzík ten pořád odmlouvá svým rodičům a nemá kamarády. Nebo taková Anička, tý se nikam chodit nechce. Anebo Pepík, ten se nesprchuje a ve školce mu říkají Pepík prasátko. A Karlík to je nezbeda, ten všechny provokuje. Lucinka je pořád na tabletu. ….. Filda

Ve Vzteklé Lhotě se všichni mračí. Všichni tam pořád spí a spí a pak se vzbudí a vztekle zařvou. ….. Fanda

Číst dál...

IMG 20231202 WA0028V sobotu 2. 12. se konaly v davelském parku tradiční vánoční trhy. Už od pátku hustě sněžilo, a tak se museli prodejci na sobotu pořádně nachystat. Děvčata ze 7. A nabízela krásné ruční výrobky a vydržela se svým stánkem až do úplného konce, za což jim patří velký obdiv. Na chvilku si ještě holky odskočily k školnímu altánku, kde se krátce před pátou hodinou rozezpíval smíšeny školní sbor našich žáků pod vedením paní učitelky Dovalové a za asistence paní učitelky Billové. Děti navodily vánoční atmosféru několika koledami a poté jsme společně odpočítali rozsvícení vánočního stromu. Čerstvě napadaný sníh tomu dodal to pravé kouzlo. Krásný advent všem.

Číst dál...

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |