ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Preventivní program zaujal poměrně těžké téma nechtěného těhotenství, sexuální aktivity v pubertálním věku a možných způsobů antikoncepce. V první části čtyřhodinového bloku se lektorka zaměřila na ukotvení biologických pojmů z tohoto tématu, rozdíly mezi tvorbou pohlavních buněk u žen a u mužů, dále probrala s dětmi hravou a přístupnou formou početí, těhotenství a porod a v další části se s nimi na příkladu čtyř příběhů podívala na to, co může nastat, když žena otěhotní, jaké situace může řešit - od nechtěného početí mladé dívky až po chtěné a očekávané těhotenství zralého páru. Děti spolupracovaly, zajímaly se, některé přispívaly do diskuze, zamýšlely se nad možnými řešeními příběhů a situací a určitě si odnesly nejen mnohé otázky, ale hlavně také plno odpovědí. 
Ve druhé části přednášky na téma Nechtěné těhotenství jsme se dozvěděli spoustu praktických informací o tom, jaké mohou nastat situace a varianty řešení. Na konkrétních příkladech a modelových situacích žáci přemýšleli a sami uvažovali nad tím, jak by se zachovali, jaké to je pro potencionální mladou matku, pro dítě, pro její rodinu, pro otce dítěte a společně brainstromigem docházeli k různým nápadům a popisovali emoce a pocity, které asi jednotlivé strany v tu chvíli mají. Velmi užitečná byla část, ve které se žáci dozvídali o pozitivech i negativech přerušení těhotenství, o následcích a důsledcích jako pro matku, tak i pro dítě, dotkli jsme se tématu adopce a také samozřejmě v závěru způsobům, jak se chránit. Druhy a způsoby antikoncepce a ochrany, stejně jako téma intimity, nuceného či vynuceného sexu ve styku dobrovolného - to vše byla témata, která dětem letí hlavou v tomto věku velmi často a paní lektorka je zvládla podat skutečně prakticky, jasně, srozumitelně, ale přitom jazykem a formou, kterou žáci v tomto věku přijali. 
PCH
 
 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |