ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

20220614 131446Minulý týden vyrazila objevovat krásy naší země i 7.B. Pod názvem Expedice Potápka se vydala do jižních Čech, aby splula úsek Vltavy z Vyššího Brodu do Českého Krumlova. Vše začalo v pondělí 13. 6. na nádraží v Davli. Po nelehké cestě plné přestupů jsme se vydali do půjčovny lodí. Po nafasování všeho potřebného na cestu, přebalení věcí z batohů do barelů a základní istruktáži, jsme se vydali na cestu. Cíl prvního dne bylo tábořiště U tří veverek, kam jsme dopluli po zdolání dvou jezů už jako pokřtění vodáci. Večer proběhlo opékání buřtů a zpěv s kytarou u ohně. Po snídani jsme se vydali opět na cestu. Čekal nás úsek dlouhý necelých 15 km.

Po asi hodinové plavbě jsme zastavili v Rožmberku, osvěžili  se zmrzlinou a vydali se na hrad. Viděli jsme mnoho zajímavého - obraz Bílé paní, zbrojnici i Křižáckou chodbu plnou obrazů známých středověkých osobností. Po prohlídce nás čekal oběd a vyrazili jsme na cestu. Na lodích byla legrace, počasí na jedničku a my si plutí užívali na plno. Kolem půl páté jsme přirazili k pravému břehu u kempu Branná. Po založení tábora, večeři, jsme došli na dříví a opět rozdělali oheň. Po desáté hodině doplnil naši výpravu Adam, který dovezl dobroty k snídani a marshmallowny na oheň. Třetí den jsme vyrazili kolem desáté ráno směr Český Krumlov. Čekalo nás celkem 7 jezů a kromě občasného "voleje" i průjezd historickým centrem města. Byla to paráda. Dokonce jsme potkali kamarády davelských Vltavanů na voru. Na konci města jsme vrátili lodě a šli, už naposledy rozdělat tábor v kempu. Bylo vedro a koupačka v řece byla osvěžující. V podvečer jsme vyrazili na prohlídku města a na nákupy. Noc byla teplá, tak jsme si udělali ležení kolem ohně a spali jsme pod širákem. Po vydatné snídani jsme zabalili a u nádraží ještě dokoupili kebab na cestu. Do Davle jsme dorazili pár minut před čtvrtou odpoledne. Expedice Potápka se zkrátka vydařila na jedničku! Velké poděkování patří všem dospělým i dětem za skvělé dny na vodě! AHÓÓÓJ!

SCh

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |