ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

brouk5

Pokračujeme ukázkou krásných prací žáků 7.B, které vznikly v rámci hodin výtvarné výchovy. Dokonalé studie fantaskních brouků, které vznikly na základě pozorování skutečných vysušených exemplářů hmyzu. Děti si před samotným malováním pod lupou prohlédly, jak vypadá taková vosa, sršeň, můra, motýlek, moucha, brouk nebo kobylka…jaká mají kusadla a jak přesně vypadají jejich nohy, tělíčka, krovky.

S překvapením zjistily, že nohy hmyzu jsou často hodně (a legračně) chlupaté, kusadla děsivě špičatá, jako malé pilky a tělíčko vosy nebo sršně je úplně hladké a lesklé na rozdíl od hebce sametové můry či motýlka… Po takovém prozkoumání na vlastní oči se jim pak mnohem lépe ztvárňoval hmyz na papíře. Krásně se jim při tom podařilo zvládnout techniku kresby perkem a tuší (až na dva karamboly s lehce politou lavicí).

Výsledný tvar brouka parádně ozdobily podle skutečnosti a doplnily broučím nohám i kusadlům úplně živé chloupky a drápky. Černobílou kresbu si potom vyzkoušely dokolorovat anilinkami s efektem duhového přechodu barev od nejtmavší po nejsvětlejší….a ejhle! Amazonští brouci všech barev byli na světě! 

Pavla Charvátová

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |