V rámci výukového tématu svátků a festivalů slavili žáci 7. tříd v pondělí 16. února Pancake day (Palačinkový den).
Svátek se slaví v anglicky mluvících zemích, před Popeleční středou v podobě palačinkových hodů před jarním půstem. Naši žáci si vyzkoušeli přípravu palačinek. Dochutili si je tradičně po britském způsobu, a to cukrem a citrónem. Hody se vydařily a všichni si na palačinkách moc pochutnali.
V posledním lednovém týdnu se konalo školní kolo Biologické olympiády. Letošní ročník byl plný zajímavých úkolů a tématem olympiády byl „Tajemný život lesů".
V pondělí 2. února navštívila třída 6.A JumpPark na Zličíně. Tento výlet si žáci plně zasloužili díky svému výbornému nasazení při školních vánočních trzích a při akci „Svačina pro spolužáky“, o nichž jsme již dříve informovali. Svou pílí a zodpovědným přístupem si dokázali sami vydělat na společný zážitek a výlet byl vlastně také odměnou za první druhostupňové vysvědčení.
V JumpParku si žáci užili dopoledne plné pohybu a zábavy. Vyzkoušeli si skákání na trampolínách, překážkové dráhy i skoky do pěnové jámy. Celý den se nesl v přátelské atmosféře, žáci se vzájemně podporovali a odvezli si domů spoustu společných zážitků.
VB
V pátek 13.2. se vydala 4.B na výstavu BODY WORLDS. Celou výstavou nás prováděl student medicíny a bylo to celé velice zajímavé. Lidské tělo, svaly, kosti a vnitřní orgány nás velice zaujaly a byl to krásný zážitek pro všechny z nás.
Malé ohlédnutí za našimi šikovnými žáky, kteří dvakrát po sobě vyhráli McDonald´s Cup. Pod vedením trenéra Lukáše Mráze žáci naší školy slavili velký úspěch. Více v odkazu níže.
Dne 26. 1. 2026 jsme navštívili Národní divadlo v Praze. Cestu jsme absolvovali autobusem na Smíchov a následně metrem ke stanici Národní třída.
U vstupu nás přivítala milá paní průvodkyně, která nás seznámila s historií divadla. Dozvěděli jsme se, že Národní divadlo bylo otevřeno v roce 1881, krátce poté však vyhořelo. Díky celonárodní sbírce bylo znovu postaveno a slavnostně otevřeno v roce 1883. Autorem budovy byl architekt Josef Zítek.
V současnosti se v Národním divadle hrají opery, balety a činoherní představení. Exkurze byla velmi zajímavá a přinesla nám mnoho nových poznatků i hezký kulturní zážitek.
V sobotu jsme se vrátili z týdenního pobytu na hřebenu mezi Černým Dolem a Pecí pod Sněžkou. Slunce a pohyb na čerstvém vzduchu nám prospěly. Mnozí se zdokonalili v lyžování i v snowboardingu. Nikdo neonemocněl a poprvé po dlouhé době se i nikdo vážněji nezranil. Byl to prostě fajn týden a vy si ho můžete díky přiložené fotogalerii společně s námi připomenout.Tak zase za rok na YdykseB :-