ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

divadloObě osmé i obě deváté třídy se dnes dozvěděly něco více o tom, jak vypadá literární, filmový a divadelní scénář, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak to funguje, když se do scénáře převádí původní literárné text. Podívali jsme se na ukázky zpracovaných scénářů ve filmu, v televizi a na divadle a poukázali na rozdíly v možnostech vizualizace, které přináší film vs. divadlo. A to vše pod taktovkou zkušeného scénáristy Jana Drbohlava, který obor scénáristiky nejen vystudoval a úspěšně se živí jako filmový, divadelní i televizní scénárista, ale který tento obor také učí na vysoké škole. Díky všem! Bylo to prima. A na závěr ještě zpětná vazba jedné z pedagožek, které se programu také účastnily: " Celý progam se mi opravdu líbil. Bylo to moc zajímavé i pro mne. Uvědomila jsem si rozdíly při vnímání stejného díla v divadle a při sledování filmu. Nutnost přizpůsobení projevu herců, rekvizit a dalšího v divadelním představení, kde není možnost střihu a použití detailu rekvizit. Také mne velmi zaujalo vysvětlení zpracování knihy do scénáře. Především umění vybrat nejdůležitější obsah, které potřebujeme i v běžném životě. Na dětech bylo vidět velké zaujetí po celou dobu výuky."

 

PCH

 

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |