ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 566 is not published

qrcode zs davle.cz 2

Žáci 7.A si páteční den užili s matematikou a češtinou v davelském parku. Aby se jim pracovalo lépe v tomto letním počasí, přemístili jsme se do parku naproti škole s  karimatkami pod paží a telefony se čtečkou QR kódů.

Úkoly byly zakódovány a skrývaly se ve stromech. První úkol byl jasný. Najít všechny a vybrat si místo ve stínu a začít řešit zapeklité příklady na procenta. Počítání šlo někomu lépe, někomu pomaleji, ale nakonec se všichni dobrali správným výsledkům. Ovšem jen málokomu došlo, že počítají opravdové příklady o sobě samých. Jaké bylo „ahaaa“, když na to jedna skupina přišla. Děti také zjistily, že napsat pořádnou slovní úlohu není vůbec jednoduché. Na to potřebují přesně formulovat své myšlenky tak, aby po přečtení bylo zadání srozumitelné i někomu jinému než jim samotným.

 

A co si o tom celém mysleli žáci sami?

…Den se mi líbil, byl zábavný, hravý, počítací a energický.

…7.A plnila v davelském parku úkoly z češtiny a matiky. Učitelky si pro žáky připravily těžké úkoly, aby potrápily dětem hlavu. Všem se úkoly povedly….

…Byly pro nás připravené úkoly z matematiky na procenta. Svými výpočty jsme se dozvěděli počet žáků v budoucí 8.A. Den jsme si užili a bavilo nás to.

… Po příchodu nám byly sděleny informace o plnění úkolů. Poté jsme se rozešli a začali skenovat QR kódy, na kterých byly úlohy. Při plnění jsme se zasmáli, ale i potrápili. Moc nás to bavilo a doufáme, že si něco takového si někdy zopakujeme…

…Pracovali jsme, spolupracovali, ale hlavně jsme přežili. Byl to náročný úkol a dali jsme to.

… bylo to tak akorát pro sedmou třídu, bavilo nás to, protože to byla skupinová aktivita v parku…

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |