ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 438 is not published

Duch1Že dokáže být podzim pěkně strašidelný, to už samozřejmě dávno víme, ale ani pošmourné podzimní počasí spojené s blátivými loužemi, bičováním studeného deště a skučením větru, nedokázalo děti z  2.A a 5.A polekat. Naopak si i na tomto období uměly najít to nejpříjemnější a nadšeně se pustily do podzimního vaření!

 

Kolikrát už někoho z nás vystrašila večerní stínohra holých větví pohupujících se v poryvech studeného větru. I takové šustění krvavě zbarveného listí snášejícího se na potemnělou ulici dokáže člověka pořádně vylekat! Slunečné počasí letních dní je s konečnou platností za námi a ohlašuje se nástup kruté zimy. Není jistě náhoda, že právě v tuto dobu vzpomínali již naši dávní předkové na své mrtvé, a všemožně se snažili usmířit si jejich duše.

I my jsme si připomněli, co znamenají slova „Památka zesnulých“,  ale zmínili jsme i anglosaský Halloween a další – veskrze strašidelné verze tohoto svátku. Divoké karnevalové veselí však bylo tentokrát proloženo ochutnávkami doma - či přímo na místě připravovaných pochoutek- vesměs s halloweenskou tematiku. Takové pracovní a výtvarné vyžití se všem líbilo! Malí pekaři a kuchaři si se zaujetím sdělovali recepty a zábavnou formou si tak procvičili popis pracovního postupu… a navíc si při halloweenských písničkách krásně zasportovali, zazpívali a v neposlední řadě i procvičili angličtinu!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |