ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 133 is not published

1363547974 muzeum povestiPředvánoční čas si naše šestky zpestřily návštěvou Muzea pražských pověstí a strašidel v Mostecké ulici na Malé Straně. Program exkurze byl rozdělen na dvě části, prohlídku muzea a procházku po Malé Straně.

V Muzeu pražských pověstí a strašidel nás přivítal pan průvodce převlečený za středověkého mnicha, krátce nato jsme se rozdělili na dvě skupiny. Program byl zajímavý a velmi poučný.

Mohli jsme si mnoho věcí vyzkoušet a někteří z nás zahráli ostatním i divadlo o Faustovi a jeho smlouvě s ďáblem. Seznámili jsme se s pověstmi o bezhlavém rytíři, vodníku Purkrábkovi či o Lauře z Karmelitské ulice a mnoho míst Malé Strany jsme také navštívili.  Upoutala nás Čertovka, Kampa, Lennonova zeď, ale zajímavý byl také dvorek Vrtbovské zahrady spojený s pověstí o záchraně malého děvčátka před koňským povozem bohem Atlantem. Pro lepší představu o tom, co upoutalo naše žáky přikládám některé jejich postřehy.

Tonda Hasil 6. A - Paní průvodkyně byla "Pražská drbna" ze 17. století. Strašidla byla děsivá a vázaly se k nim zajímavé legendy. Potom jsme si zkoušeli mučidla, např. skřipec a popravy.

Neznámý - Bylo to dobré, ale zároveň i trochu strašidelné. Byl strašidelný ten nenasyta, který prasknul a vydával nějaké divné zvuky. Byly tam dveře, za kterými byla kostra, které z nosu vyčuhovala žížala. Když jsme vcházeli do podzemí po schodech, tak u nich stála postava se ženskou hlavou....

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |