ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 61 is not published

ekovlakKdo by neměl rád vláčky! A což teprve, když se jedná o zcela zvláštní vláček, který nejede jako jeho větší bráškové po přímých kolejích, ale proplétá se na gumových kolech starodávnými uličkami historického centra Prahy. Nejmladší žáčci z "áček" totiž vyrazili poznávat naše hlavní město z paluby vyhlídkového Ekoexpresu.

Dokonce ani cestou k vláčku jsme neměli klapky na očích, takže jsme viděli celou řadu úžasných pamětihodností a uměleckých děl, s nimiž se v Praze setkáváme doslova na každém kroku. A co se nám líbilo nejvíc? Sochy! Z těch nejstarších nás zaujal hlavně Bruncvík se svým věrným lvem, z moderních docela strašidelná obří mimina... a z těch oživlých stříbrný muž s vysokým kloboukem, jehož nečekaný pohyb nás pěkně vystrašil!
Na Kampě jsme bohužel nepotkali žádného vodníka, ale alespoň jsme si prohlédli výstavu věnovanou Karlu IV. A pak už jsme spěchali, abychom byli na Staroměstském náměstí přesně v deset hodin. Proč? No přece kvůli orloji! To už některé z nás začínaly bolet nožičky, což ale vůbec nevadilo, protože tam už na nás čekala zelená mašinka se dvěma prostornými vagónky. Projeli jsme centrum křížem krážem a viděli jsme toho tolik, až nám oči přecházely!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |