ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 56 is not published

obr111111Je 8 hodin ráno a my vyjíždíme na výlet do firmy Microsoft. Jede jen 30 žáků z naší školy (deváťáci, osmáci a my). Dojeli jsme na Smíchovské nádraží a z něj autobusem 118 na stanici Vyskočilova. Již při vstupu do budovy jsem byla okouzlena tím, jak to tam krásně a moderně vypadalo. 

Rozdělili jsme se do dvou skupin, a pak začala prohlídka. Dole a na terase jsme mohli fotit a natáčet, ale v pracovních prostorech ne. Prošli jsme si skoro celou budovu. Nesměli jsme do vývojářských kanceláří Skypu.

Překvapilo mě, kolik je v budově odpočinkových místností. Když zaměstnance bolí záda nebo za krkem, mohou si dojít na masáž. Dokonce je k dispozici i hudební místnost, zde si můžete zahrát a zazpívat. 

Poté jsme si vyslechli přednášku. Povídali jsme si o práci v Microsoftu, a třeba i o hrách. Dozvěděla jsem se, že v některých školách se učí pomocí Minecraftu. Ty jo, to bych taky chtěla. Musíme přemluvit našeho učitele. Pak přišel pán s X-boxem One a hráli jsme hry. Byla tam prostě legrace, určitě bych tam jela znovu. MV

Zaujalo mě, že denně dostávají kolem 4000 životopisů a nikdo nemá svoje stálé pracovní místo. Tedy tam, kam si sedneš, tam pracuješ. JJ

Viděli jsme na vlastní oči, jak se dá v běžném životě využívat Microsoft  - třeba na otvírání vchodových dveří. Líbilo se mi  všechno a jsem velmi ráda, že jsem měla tu možnost, se tam jet podívat. AE

Zaměstnanci nemusí chodit do práce, díky počítačům mohou pracovat z domova. V budově jsou i lidé, kteří nemusí umět s počítači jako IT, ale jsou experty na svůj obor. Zajímavé bylo, že mají v každém patře občerstvení zdarma. TK

V Microsoftu se mi moc líbilo. Celá budova byla tak obrovská, že bych se v ní sama ztratila. 

Poté jsme si mohli všichni zahrát na X-box One. Byla to hra, ve které jsme závodili v autech a jezdili po Praze, jeli jsme i po Karlově mostě. Než se ke mně dostala řada, auto, které jsme si vybrali, už bylo téměř úplně rozmlácené. TD

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |