ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 34 is not published

Rosteme s knihou11. dubna 2016 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2016, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o.    v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Všech 80 soutěžících tříd odeslalo své odpovědi na 25 záludných otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih a porozumění textu.“                       ( www.rostemesknihou.cz )

V loňském roce se šestá třída podruhé zapojila do soutěže ve čtení. Letošní šestý ročník nezůstal pozadu a s velkým nadšením se pustil taktéž do boje. Díky zkušenostem našich starších spolužáků jsme zvolili osvědčenou strategii čtení, pracovali na poznámkových blocích, které se při vlastní soutěži mohly použít, občas se nám stalo, že jsme poznámky ztratily, tvořili si pak nové, ale na dnešní den jsme byli rozhodně dobře připraveni.

14.4. Sami jsme zvědaví, jak dopadneme. Budeme lepší než byli naši spolužáci předloni (43. místo), nebo dokonce lepší než loňská šestka (19.místo)? Či se se nám podaří probojovat se do finálového kola mezi 5 nejlepších? To bychom samozřejmě moc rádi.

Odbila desátá hodina a otázky se nám objevily na monitorech. Některé byly složitější, jiné úplně snadné. Bohužel jsme odpověděli i úplně špatně. Již nyní víme o 2 špatných odpovědích. Ale nevadí, třeba se to i tak podaří a postoupíme dál.

Držte nám palce. Výsledky budou na www.rostemesknihou.cz  15.4. 2016

16.4. A výsledky jsou zde. Plni očekávání a nadějí jsme se těšili na zveřejnění výsledků. Na posledním místě nejsme, ale ani v první pětici. Škoda. Tak jsme alespoň lepší než předchozí dva ročníky? Ano i ne. 35 místo je přesně uprostřed. Když jsme prozkoumali blíže počet bodů, můžeme být vlastně naprosto spokojení. Máme úplně stejný počet bodů jako loňští šesťáci. Ještě musíme zkontrolovat, kde jsme odpověděli špatně, či kde jsme mohli získat více bodů  za své odpovědi.

Čtení nás bavilo, otázky těžké nebyly a co si z toho vezmeme do budoucnosti? Budeme muset zapracovat na spolupráci mezi sebou, a  pokud si slíbíme, že něco pro skupinu uděláme, pak bychom to měli dodržet.

RL

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |