ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

kokonNa svatého Martina jsme se těšili opravdu dlouho. 10. 11. vyrazila 2.B a 2.C na hrad Kokořín.

Cestou nám paní průvodčí povídala plno zajímavostí o hradech, městech, řekách, kolem kterých jsme jeli. Ptala se na různé znalosti o ČR a byla mile překvapena, když jsme ji vždy pohotově odpověděli.

Á, už jsme tu. Od autobusu jsme šli po stopách koně Brůna. Před hradem nás čekal udatný voják, který nás vyzval na souboj. Po boji se nám brány hradu otevřely. Bába kořenářka nám poradila, jaké koření nás udrží zdravé, každé třídě věštila budoucnost a velkým zážitkem byla křišťálová koule. Copak by to bylo za návštěvu hradu, kdybychom nevystoupali na věž. Z vysoké věže jsme se rozhlédli po Kokořínsku a krásném pískovci. Ve druhé věži jsme si prohlédli prostřený stůl dřívější doby, dozvěděli se, kam se utírali mastné ruce, a také to, jak to bylo s toaletou.

 

Úplně nejvýše nás konečně navštívil svatý Martin. Vyprávěl nám, proč se stal svatým, jak zachránil mrznoucího žebráka. Připravil pro nás kvíz, ve kterém jsme měli odhalit, jaká přírodnina asi spadla do sněhu.

Hrad jsme opouštěli s úsměvem na tváři. Moc se nám tam líbilo. Přece jen to byl krásný zážitek, mít hrad jen pro sebe.

                                                                                                                                Petra Mrázová

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |