ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

divadloJak už víte, zkoušíme nacvičit v devátých i sedmých ročnících tak zvané scénické čtení básně. Každý ročník měl za úkol zpracovat jinou báseň - od Nerudy přes Sládka k Erbenovi. Děti se úlohy chopily s vervou, i když měly zprvu obavy a nevěděly, jak na to. Postupně jsme si ale vše vysvětlili a našli spoustu způsobů, jak doprovodit klasické recitování básně tak, aby prožitek byl plný emocí.  Žáci se rozdělili do skupin podle rolí - část básně recitují recitátoři, další žáci báseň doprovází pomocnými zvuky, ruchy a efekty.

Někdo vytvářel zvuk šumějícího listí, jiný větru, našli se i tací, co uměli udělat zvuk ptáků nebo zvířat v lese, a v jednom scénickém čtení jsme dokonce slyšeli potůček! Své nacvičení minipředstavení jsme předvedli už ve dvou třídách – u druháčků a u páťáků. Oběma třídám se to moc líbilo a těší se, že jim zase někdy něco předvedeme…a páťáci dokonce přemýšleli, že by mohli něco podobného zkusit také! Ještě nás čeká předvedení v podání devítky. Držte nám palce, s výsledkem, který si natáčíme, jsme přihlášeni do soutěže Rosteme s knihou - Čtenář na jevišti :-).

PCH

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |