ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 123 is not published

IMG 6956V úterý 15. listopadu se vydaly naše šesté třídy prozkoumat území bývalého keltského oppida Závist u Zbraslavi. V chladném listopadovém počasí jsme bez úhony prošli naučnou stezku a u každého jejího zastavení si krátce popovídali o životě zdejších obyvatel. Další zastávkou bylo Regionální informační centrum v Dolních Břežanech, kde na naše žáky čekal vzdělávací program "Keltové na Závisti a jinde" spojený se zajímavým workshopem.

Program byl inspirativní a velmi dobře vedený zasvěcenými lektory Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a zaměstnanci RIC. Jak prožily celé dopoledne děti si přečtěte ve vybraných příspěvcích a obrázek o tom, co všechno zažily si můžete udělat v přiložené fotogalerii. Pravěká tvorba byla i inspirací pro výtvarnou tvorbu 6.A. Některé výtvory uvidíte na konci fotogalerie.

Jakub Horáček 6.B  - 6.A jela nejdřív na kopec Závist a my jsme šli na program. Nejdřív jsme si jenom povídali, potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se šla podívat do 3D kina na život Keltů a druhá skupina si hrála na Kelty. Zkoušeli otevřít keltským zámkem dveře, vyrobit si duhovku a tkát látku na stavu. Když jsme se vystřídali, šli jsme ven. Tam jsme si vyzkoušeli "ulovit kance" a stříleli jsme na terč z luku.

Natálie Velíšková 6.B - Byli jsme v 3D kinu a zkoušeli jsme si udělat starou keltskou minci - duhovku. Zkoušeli jsme tkát látku, odemykat zámek pomocí keltských klíčů a zjistili jsme, že odemykání zámku nebylo vůbec jednoduché a chvíli to trvalo.

Ondřej Ježdík 6.A - Byli jsme na nejvyššším místě - akropoli, kde bylo centrum oppida. Potom jsme sešli lesem dolů a jeli jsme do Dolních Břežan. Tam jsme se dozvěděli spoustu věcí.

Marcela Emlerová 6.A - Dozvěděla jsem se, jak se razily duhovky a proč se jim tak říká. Jak se tkala látka a jak se odemykalo keltským klíčem. Moc se mi to líbilo. Měla jsem si toho hodně zapamatovat, protože moji rodinu to zajímá, takže si myslím, že jsme tam nebyla naposledy.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |