Chyba
  • Error the gallery with an id of: 327 is not published

20181218 073743

V letošním roce si škola zvolila jako celoroční téma „slunce/Slunce“. Po půdě je to tak další z velmi důležitých, vlastně nepostradatelných činitelů, bez kterých by na Zemi nebyl život. Zapojili jsme do přemýšlení o tom, čím je pro nás Slunce, také děti.

Žáci osmých ročníků v rámci slohu aktivně „brainstormigovali“ (tedy hledali co nejvíce nápadů a tipů) na toto téma a z toho všeho, co je napadlo, jsme potom vytvořili velmi zajímavé texty….někdo zvolil popis toho, co nám Slunce dává doslova – zaměřil se na životodárné efekty Slunce -, jiní zase popustili uzdu své fantazii a nechali volně plynout slova v příbězích, kde bylo slunce jedním z motivů, nebo faktorů, jež příběh dotvářely či dokonce posouvaly kupředu.

Vznikla celá řada velmi zajímavých textů, které postupně tvoří pomyslné paprsky našeho slunce na chodbách ZŠ. Všechny příběhy jsou k přečtení a k podívání na druhém stupni….a protože Slunce dovede nejen dávat, ale i brát, jsou paprsky toho našeho slunce nejen zářivé, ale sem tam i černě hrozící….kdo má zájem dozvědět se víc, ať neváhá a přečte si přiložené ukázky! Víc pak najde u nás ve škole…

Pavla Charvátová