Třídy 1.a a 1.B hlásí, že v pořádku dojely do Bedřichova. Cesta proběhla v pohodě a už se všichni těší na zážitky.
Ráda bych veřejně poděkovala paní Švejdové z firmy Květinářství a chovatelky U Švejdů v Davli. Paní Švejdová před čtyřmi lety věnovala svůj čas výsadbě rostlin ve svahu ve školním dvoře. Tento svah nás dlouhou dobu velmi trápil - nic na něm nechtělo vzklíčit (jen plevel), svah působil velmi nevzhledně. Po čtyřech letech pravidelné údržby náš školní dvůr již zdobí rozkvetlá a stálezelená plocha, která esteticky dotváří místo, kde dětí tráví přestávky a někdy i výukové hodiny.
Porovnání před 4 lety a nyní můžete vidět zde:
V úterý zavítal do šestých tříd pan včelař, který nám řekl mnoho zajímavých informací o včelách a jejich životě. Ukázal nám anatomii včely a jak funguje včelí tělo. Pan včelař dokonce dovezl ukázat včelí úl plný včel, do kterého jsme mohli nahlédnout. Nakonec jsme ochutnali různé druhy medů, které byly vynikající.
Za šesťáky Sofča a Anička z 6.A
A ještě pár postřehů od žáků z 6.A… :-)