ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

detoaI dnes bylo v Albrechticích pěkné podzimní počasí… a na oběd buchtičky s krémem! S plnými bříšky jsme nakráčeli do bran historické továrny na výrobu dřevěných korálků a hraček nesoucí hrdé jméno Detoa.

Bylo velmi zajímavé, prohlédnout si starodávné dřevěné knoflíky a korálky, jejichž výrobou dnes tato celosvětově proslulá továrna na začátku minulého století zahájila svou činnost. Tak krásné knoflíky už se dnes nevyrábí (ani v Číně… jak trefně poznamenal jeden náš spolužák). Po seznámení s historií jsme se rázem přenesli do současnosti a vyrazili na průzkum rozlehlé továrny, vystavěné architektem tak, aby z dálky připomínala parník, plavící se po řece Kamenici. Měli jsme jedinečnou možnost prohlédnout si zdejší stroje a přístroje, které jsme si dosud neuměli ani představit. Víte například, jak se barví dřevěné dílky na výrobu hraček? Továrna byla zajímavá, ale to, co následovalo po exkurzi, bylo ještě zajímavější! Každý z nás si vybral pytlík nejrůznějších pestrobarevných dřevěných komponentů, ze kterých jsme v přilehlých dílnách vytvářeli své vlastní naprosto originální hračky. Jen se podívejte, jak se nám povedly!

Zážitky nabitý den jsme zakončili na skvělém dětském hřišti… a pak hurá na večeři!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |