ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

IMG 20211011 WA0006Ve dnech 11. a 12. října vyrazily třídy 7.B a 8.B na výlet do Liberce. Nejprve jsme navštívili zoo. Pan učitel dokonce s dcerou poprvé:-) Liberecká zoo je podstatně menší než pražská, ale viděli jsme zvířata, která jsou něčím zajímavá a v Praze nejsou k vidění. Pandu červenou, slavné bílé tygry nebo zajímavé zástupce ptačí říše. U zoo jsme "propustili"pana řidiče a vyrazili jsme objevovat krásy města místní tramvajovou linkou. V centru jsme se pokochali majestátností liberecké radnice, viděli jsme divadlo F.X. Šaldy a pak nás také zaujala široká nabídka místních občerstvení. Z centra pokračovala naše cesta na úpatí slavné hory. Ještěd jsme zdolali lanovkou, byl to zážitek. Hora nezklamala! Jak říkala paní učitelka Chrastilová, která zde studovala, "Ještěd je buď v mracích nebo tam prší!" Obojí se potvrdilo.

Nahoře jsme si mohli jen představovat, jak asi výhled vypadá. Nám to ale nevadilo, protože jsme to na chatu KČT Pláně, kde jsme měli domluvené ubytování, měli jen necelé 3 km. V chatě bylo teplo a čekala na nás večeře. Večer jsme zpívali, hráli hry a měli čas si pořádně popovídat. Po skvělé snídani jsme vyrazili opět do Liberce, kde už nás čekali v IQlandii. Prošli jsme si jí poctivě. Každé patro nabídlo velké množství exponátů, které bylo možné si vyzkoušet, osahat, prostě užít. Odpoledne jsme navštívili i program ve zdejším Planetáriu. Profík Ondra nás nenásilně seznámil a vyzkoušel nás ze znalostí hvězd a souhvězdí a poté jsme zhlédli projekci filmu Cesta časem. V půl čtvrté jsme vyrazili domů. Cesta byla dlouhá, a tak si někteří krátili dlouhou chvíli hádankami nebo třeba počítáním modrých osobních aut. Od lanového mostu až po ceduli Davle jich napočítali 455:-)  Byly to moc fajn dny plné poznávání a skvělých zážitků. Všichni, děti i dospělí, jsme si to moc užili!

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |