ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

7.A se šla podívat ke svým paní učitelkám z prvního stupně a jejich žákům. Asi byste nevěřili, jaký strach provázel velké děti z toho, že se budou muset předvést ve čtení u druháků. Obavy se rozplynuly pomalu při vstupu do třídy 2.A. „Sem jsme chodili“ a „tohle jsme také dělali“ znělo šeptem mezi sedmáky.  Trochu si zavzpomínali a po chvilce jim druháci přednesli svou básničku a pak si je rozebrali ke společnému čtení.

 

Četlo se nahlas, děti se střídaly, povídali si, některé dvojice dokonce byly tak šikovné, že stihly vytvořit i příběh s hlavním hrdinou, který se záhadným způsobem dostal do naší školy. Společná hodina utekla jako voda. Těšíme se, že se malá smečka přijde podívat i do třídy k nám, sedmákům.

Sedmáci byli překvapeni, jak děti ve druhé třídě umí skvěle číst, občas zaznívalo: „Vždyť čtou stejně dobře jako my.“ „To není možné, oni čtou lépe než my.“ „Týjo, už jsem zapomněl, že mi to také nešlo.“

A protože i paní učitelky z 2.B a C provázely současné sedmáky prvním stupněm, zavítali jsme ještě v pátek do jejich tříd.  I zde jsme si četli. Druháci byli připraveni s knihami, napsali nám odpověď  na dopis, který jsme jim zaslali v době distanční výuky. Mimo čtení, psaní a kreslení jsme si povyprávěli i veselé historky z prvního stupně. Co všechno sedmáci zažili na stupni prvním a musíme říci, že ani druháci se nenechali zahanbit.

Budeme se těšit na příští rok. Určitě se sejdeme a budeme pokračovat ve společných aktivitách.

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |