ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

kubismus

V sedmém ročníku jsme se ve výtvarné výchově podívali tak trochu na zoubek kubismu a surrealismu, tedy dvěma výtvarným a literárním směrům, které ovlivnily svět a po prvotních obtížích při prosazení něčeho zcela nového nakonec okouzlují dodneška svou abstrakcí, snovou vizualizací a naprostou nespoutaností, originalitou i vášní všechny diváky a obdivovatele krásných věcí (obrazů, soch, prostorových instalací, architektury…). 


My jsme si ukázali základní principy obou směrů ve výtvarném umění, podívali jsme se na ty nejtypičtější představitele a nejznámější světové i české obrazy, které charakterizují oba směry, a pak jsme se s chutí a vervou vrhli do vytváření kubistických a surrealistických výtvorů. Ačkoli by se mohlo zdát, že to bude pro děti obtížný úkol, zvládli ho výtečně. Stačí totiž jenom ukázat ty správné fígly a poodhalit kuchařku, neboli postupy, jak na to, a dějí se velké věci! A pak taky – nebát se! Věřte tomu, že byste to zvládli i Vy. A určitě byste si to užívali stejně jako děti v 7B.


 Kromě radosti z tvoření jsme si také vyzkoušeli některé další výtvarné techniky, které byly pro děti nové – například práci s měkkou tužkou, kresbu reálné části lidské tváře (oko, ústa, nos), perspektivu a její narušení (prvky geometrie v obraze), skládání a sestavování lidského obličeje (analýza a syntéza na principu dětských puzzle), no a v neposlední řadě také koláž za využití různých prvků, tedy kombinování povrchů, tvarů, barev a vytváření vyrovnané a harmonické kompozice.


 To vše můžete vidět mimo jiné také přímo na živo, na chodbách naší školy. Tak neváhejte a přijďte se podívat. Třeba na den otevřených dveří 18. března, který se kvapem blíží!

-PCH-

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 0383735329/0800

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |