webJak už jste asi četli a víte, naši deváťáci pracují v průběhu domácí výuky na tvorbě slohu na téma: Jak snadné je dostat se na dno. Už jsme vám představili tři výtvory z pěra dívek z 9.A a 9.B. Dnes bychom vám chtěli představit tři originální nápady, které mají „na svědomí“ chlapci. Zkuste na chvíli zapomenout na nepříjemnou situaci, která nás všechny postihla a začtěte se do dalších příběhů našich žáků.
PCH

 

 

Jak snadné je dostat se na dno

Jeden nadšený sportovec jménem Franta Dvořák miloval tenis. Hrál ho skoro každý den a postupně se zlepšoval a věnoval mu více času. Měl však také zaměstnání a ženu. Pracoval jako grafik v jedné veliké firmě a tato práce se pro něj stávala každým dnem nudnější. Franta byl stále mladý, takže chtěl přestoupit na lepší cestu. Nechtěl ale práci opustit, protože dostával velmi dobrý plat. Nakonec podal výpověď a najal si osobního trenéra.
Po půl roce se z Franty stal velmi schopný tenista. Vyhrával všechny zápasy v nízké lize a vyděl si hraním nějaké peníze, které mu chyběly, protože byl nezaměstnaný. Jeho žena měla ze začátku strach, že neuspěje, ale i ona ho začala v jeho kariéře naplno podporovat. Postupem času se Franta dostával na soutěže vyšší ligy. Šplhal v českém žebříčku tenistů raketovým způsobem. Dokázal to. Stal se prvním tenistou v ČR.
Franta se cítil v životě mnohem lépe. Už nemusel chodit do práce, která ho nebaví, a navíc vydělává obrovské peníze. Jednoho dne se šel projet na kole. Jel velice nebezpečnou stezkou, kterou neznal. Najednou najel na kámen a spadl na záda. V nemocnici zjistil, že si poranil páteř a bude do smrti na vozíku. Toto mu samozřejmě zničilo kariéru. Po několika letech mu došly peníze a žena ho opustila. Jediné, co mu zbylo byla opět jeho nudná práce grafika.

Albert S., 9.B

 

 

Příběh Doom Slayera

Býval jsem Marauder, měl jsem vše, co jsem chtěl, dokonalou rodinu, žil ve skvělé a vyspělé civilizaci Argent dnur, cvičil jsem naše vojáky nejlepším způsobem, jakým to šlo, a měl jsem být povýšen na velitele naší dokonalé armády. Jednou však naši vědci začali hledat možnosti rychlého přemisťování. Jakmile vytvořili portály, které byly poháněné naší novou silnou energií, TAK se nebe zavalilo do temných mračen, a to mohlo znamenat jen jedno, napadení.
Bylo to samotné peklo, které nás napadlo. Peklu šlo jen o pohlcení naší planety a energie, aby dál přežívalo a přetvořilo jakékoli civilizace na lávou pohlcené a démony zahlcené světy. Válčilo se dlouho, skolili jsme několik démonů, nakonec jsme odolali jako jedni z mála, ale nebylo by vítězství bez obětí. Můj syn padl v boji. Toho večera za mnou přišel jeden pekelný kněží, říkal, že mi syna přivede k životu, když mu ukážu, kde se schovává naše energie.
Nemohl jsem odolat a přivedl jsem ho k naší energii. Následně zmizel, jako by se teleportoval zpět do pekla. Byl už čas spánku, ovšem já jsem zahlédl ty pekelné zrůdy, jak vylézají z portálu a v čele byl někdo povědomý. Byl to můj syn přetvořený v démona, byl jsem zdrcen myšlenkou, že jsem to udělal. Samozřejmě jsme nebyli připraveni na tento útok, a tak jsme jako civilizace padli, avšak já jsem utekl, utekl jsem jedinou možnou cestou. Do pekla.
Asi odstavec…Nyní chodím peklem a vraždím démony na potkání, abych ukojil svůj vztek.

Jakub T., 9.B

 

 

Osudný pád

Příběh, který vám budu vyprávět je o tom, jak je snadné a jak málo stačí k tomu, aby se vám život kompletně obrátil naruby podobně jako Vláďovi. Vladimír Ráfek je normální muž, který je zaměstnán jako ortoped v Motolské nemocnici. Žije společně s manželkou a jeho dvěma dětmi na malebné vesnici v rodinném domku.
Vláďa žil šťastný život, až si jednoho dne vyjel se svým kamarádem Markem na snowboard. Byl krásný den na lyžování, slunce svítilo, mraky nikde a sjezdovky prázdné. S Markem se rozhodli, že půjdou do snowparku zkusit nějaké triky. Bylo asi poledne, když se Vláďa rozjel na největší skok. Když byl ve vzduchu tak zřejmě zafoukal vítr a rozhodilo ho to. Vláďa se přetočil ve vzduchu a spadl na záda.
Probudil se až v nemocnici, kde u něj stál doktor se sestřičkou a řekli mu smutnou zprávu, že už se nejspíš nikdy nepostaví na vlastní nohy. Vláďa to moc nezvládl a upadl do depresí, se kterými se snažil vyrovnat pomocí alkoholu, na kterém se po nějaké době stal závislým. Vyhodili ho z práce a tím pádem byl plně závislý na manželce.
Ovšem ta ho po nějaké době opustila společně s dětmi, což Vláďovi ještě víc psychicky, a i finančně, ublížilo, protože po něm teď už bývalá žena vyžadovala příspěvky na děti. Vláďa od té doby své děti už ani neviděl. Celá tato situace vedla k tomu, že se Vláďovo užívání alkoholu stalo nekontrolovatelné. Po dvou letech trápení a odvykání skončil jeho život otravou alkoholem.

Matěj J., 9.B

 

 

Z boha rovnou na chudáka

Pamatuji si ten den... Tu chvíli... Kdy se to všechno stalo...Vstala jsem, jako každé jiné ráno. Pomalu jsem se vyškrábala z postele a uvařila si svůj oblíbený višňový čaj. Když jsem si chtěla dát alespoň rohlíky s máslem, tak jsem zjistila, že mám v chlebníku akorát dva pavouky a jejich sítě. Ani chleba tu nebyl, jediné, co tu bylo, byl minimálně rok starý piškot, o kterém jsem ani nevěděla, že tu je. I přes můj ukrutný hlad jsem se oblékla a vypravila ven.
Nic netušící jsem rychle v zimě utíkala do obchodu. Když jsem celá zmrzlá doběhla do obchodu, všichni okolo se na mě koukali a u toho se uchechtávali. Prvně jsem si myslela, že se nesmějí mně, ale něčemu jinému u vchodu. Ale každou chvíli, když jsem postupovala obchodem, tak mi docházelo, že se opravdu smějí mně. Popadla jsem jogurt, chleba, do pytlíku jsem naházela pár rohlíků a utíkala jsem k pokladně, co mi nohy stačily. U pokladny jsem se snažila, aby mě prodavačka nepoznala, ale bohužel ano. V breku jsem vyběhla ven a utíkala domů, cestou, když jsem utíkala a nedávala pozor, tak mě srazilo auto. Od té chvíle si nic nepamatuji. Až když jsem se po týdnu vzbudila z kómatu v nemocnici, tak jsem tam nikoho neviděla. Vyděšená jsem zavolala sestru. Ta přiběhla a ptala se, co se děje. Říkala jsem jí, aby byla od té dobroty a řekla mi, co se stalo. Ona mi povídala, že mě srazilo auto, byla jsem týden v kómatu a mám rozseklou hlavu. Bezva... ležící v nemocnici s rozseklou hlavou, bez přátel, bez rodiny. Nejhorší na tom všem bylo to, že jsem pořád nevěděla, za co proč se mi ti lidé smáli. Po týdnu čekání v bolestech se otevřely dveře, do kterých vešla moje kamarádka. Říkala mi, že se o mě všichni bojí, protože nevěděli, kam jsem tak náhle zmizela, jelikož když jsem šla do toho obchodu, neměla jsem sebou ani telefon, ani občanku, zkrátka jenom peníze na pár věcí, takže proto nemohla nemocnice kontaktovat rodinu.
Ale abych vám tedy řekla to, proč se mi ti lidé smáli. Zkrátka je to tak, že natáčím různá videa na platformu YouTube. Denně se stýkám s lidmi, jak kteří se chtějí se mnou vyfotit, či chtějí můj podpis, ale na to jsem zvyklá, protože je to pro mě už prakticky normální a vždy ti lidé byli se mnou. No nakonec jsem se dozvěděla tedy, že můj bývalý přítel rozeslal všude možně po sociálních sítích moje nahé fotky. Poprvé, když jsem se to dozvěděla, měla jsem chuť ho jít uškrtit vlastníma rukama, a nebo se jít zabít, protože takováto ostuda, když vás na internetu sleduje víc jak půl milionu lidí, to je hrozné. Nakonec jsem se z toho nějakým způsobem dostala a znovu jsem sebrala odvahu natáčet videa na již zmiňovaný YouTube. Po týdnu jsem to vzdala, protože když jsem viděla ty všechny urážlivé a posměšné komentáře, bylo mi z toho špatně. Teď, jelikož jsem kvůli natáčení videí opustila střední školu, tak nemám nic, ani peníze z YouTube, tak ani vzdělání na nějaké líp placené místo. Proto teď pracuji jako uklízečka v McDonald za nicotné peníze.

Antonín H., 9.A