ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

bible

Žáci 7.ročníků naší školy měli možnost sami na základě zadání zpracovat důležité informaci o Bibli. Během dvou vyučovacích hodin za pomoci tabletů a návodných otázek hledali odpovědi na to, co je to Bible, kdo ji sepsal a kdy, co obsahuje za texty, komu slouží atd….Touto činností si nejen trénují a zvyšují svou mediální gramotnost, ale také povědomí o jedné z nejdůležitějších knih naší kultury.

Veškerá data, která získali na internetu museli samozřejmě prezentovat a představit na společném výstupu v podobě A3 výkresu, který mohli ztvárnit jakkoli sami chtěli. Doložit také museli, jaký zdroj využili a odkud informace čerpali. Výsledkem pak byl a je vlastnoručně sepsaný či sestavený a vykreslený obraz se všemi údaji….a kromě toho všeho ještě trénovali skupinovou práci, schopnost dialogu, kompromisu, efektivitu práce a správné rozložení činností ve skupině.

A protože způsob prezentace byl opravdu volný a kreativitě se meze nekladly, jedna ze skupin 7.A dokonce předvedla i malé improvizované divadlo o životě Ježíše Krista, o kterém pojednává druhá část Bible Nový zákon. Moc se jim to povedlo a hlavně jsme se všichni výborně pobavili a o Bibli už teď všichni z této třídy budou vědět plno zajímavých věcí!

Pavla Charvátová

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |