fabula logoPokud se chcete věnovat studiu magických umění, nemusíte vážit cestu až do dalekých Bradavic. Třídy 1.A a 2.A (s několika hosty z jiných tříd) za vás vyzkoušely, že kouzla a čáry, nad nimiž zůstává rozum stát, se můžete stejně dobře naučit i v nenápadném zámečku ukrytém mezi jihočeskými luhy a rybníky v Kamenici nad Lipou. Toto místo se honosí tajemným – až děs nahánějícím názvem Fábula.

Nesmíte se ovšem nechat zastrašit nějakým tím strašidlem, čarodějnicí, skřítkem, kostlivcem… a celou plejádou dalších pohádkových bytostí, které tu na vás můžou vybafnout doslova za každým rohem.

Adepti studia magie musí totiž nejdříve dokázat, že jsou těchto znalostí hodni a hned tak něco je nevyděsí. Po dobrodružné cestě sklepním bludištěm, jehož součástí je i návštěva samotného pekla v čele s jeho mocným vládcem, jsme museli projít i venkovním labyrintem… až jsme nakonec dospěli k tomu nejděsivějšímu úkolu – temné cestě mezi těmi nejhrozivějšími strašidly, příšerami a stvůrami, která se na jihu Čech vyskytují.

Při sbírání odvahy k dalším etapám této strastiplné cesty jsme si mohli uklidnit nervy na rozsáhlém venkovním hřišti či v chládku zámeckých komnat plných deskových her a hlavolamů v obří velikosti (obrů tady nejspíš žije opravdu hodně…).

Teprve když jsme prokázali, že se hned tak něčeho nezalekneme, přikročila jedna z nejhrozivěji vypadajících čarodějnic k naší výuce. Co všechno jsme se naučili, vám ale neprozradíme… to totiž praví čarodějové a čarodějky nikdy nedělají! Ačkoliv vám nejspíš něco napoví fotografie.