Žáci sedmého až devátého ročníku měli možnost vyslechout si poutavou přednášku o tom, jak se správně chovat v prostoru sociálních sítí, aby se nemohli stát obětí kyberšikany. Zdá se, že se žáci dozvěděli mnoho užitečných informací, které by bylo záhodno používat v praktickém životě.

Reakce na přednášku :

V pondělí jsme měli přednášku o kyberšikaně.

Dozvěděl jsem se mnoho nových věcí. Třeba to, že existuje více druhů hackerů. Jsou tři druhy. Black head – tento hacker je „zlý“. Druhý je grey head – ten se vyznačuje tím, že se vám nabourá do systému a pak dá vědět danému člověku, že má v systému chybu, kterou by si měl tedy opravit. Na a ten třetí je white head, který se hackingem živí. Firma si ho zaplatí a on hledá možné problémy a chyby, které by měly být odstraněny. (7.B TK)

Na začátku přišla milá paní a vysvětlila nám, jak bychom se měli chovat a co dělat, když nám někdo vleze do našich sociálních sítí. Také již vím, jak rozpoznat falešný účet. Bylo to super (LB 7.B)

U každého účtu bych si měla dát jiné heslo. Hesla by měla obsahovat velké písmeno, nějaké symboly a číslice. Nesmí to být jména, příjmení a rozhodně ne 1234. To je to nejlehčí heslo na světě. (MT 7.B)

Pod pojmem kyberšikana si každý představí něco jiného Ale je to odcizení osobních údajů, neboli když se vám někdo nabourá do účtu. … Divila jsem se, kolik opatření nedělám. Třeba dvojfázové heslování. A také bych si měla dát pozor na kameru u mobilu. Mohl by ji někdo zapnout a dívat se na mě. (KB 7.B)