ZÁKLADNÍ ŠKOLA DAVLE

UČÍME SE PRO ŽIVOT

Přihlášení

Chyba
  • Error the gallery with an id of: 67 is not published

V pondělí brzy ráno vyrazila naše třída 3.B (spolu s 5.A. a 5.B.)  do Prahy. V Praze se totiž konala výstava ke příležitosti 700let narození Císaře Karla IV, kterou jsme si nemohli nechat ujít.   

Naše třída měla možnost navštívit výtvarnou dílnu,  kde jsme si mohli vyzkoušet např. psaní starým písmem. Páťáci šli mezitím na komentovanou prohlídku s průvodcem.Na prohlídce v galerii jsem viděla spoustu zajímavých věcí. Za zmínku stojí nejstarší zachovalá porcelánová váza, zlatá koruna, zlaté kalichy, krásné obrazy s Panenkou Marií a modely Karlštejna, Pražského hradu, Karlova mostu...Karel IV.se zapsal do historie jako jeden z nejvelkorysejších umělecých mecenášů a zakladatelů, současně je to také jeden z nejčastěji zobrazovaných panovníků v dějinách středověké Evropy. Byl to první český král, který se stal také císařem Svaté říše římské, byl posledním korunovaným burgundským králem. Stal se tak osobním vládcem všech království Svaté říše římské. Karel IV. byl synem Elišky Přemyslovny a českého krále Jana Lucemburského. Byl pokřtěn jako Václav a  jméno Karel přijal při biřmování během své výchovy ve Francii po svém strýci a kmotrovi Karlu IV.Sličném. Plynně se domluvil pěti jazyky: latinsky, česky, francouzsky, německy a italsky. Za doby jeho panování vzniklo mnoho velkolepých staveb např.Katedrála Svatého Víta, Karlův most, hrad Karlštejn. Též založil Nové Město pražské a zasadil se o založení Univerzity Karlovy.

Napsala Terezka Lišková (3.B)

 

                    

DŮLEŽITÉ TELEFONY


kancelář školy: 257770452

ředitelka školy: 605375730

školní jídelna: 608010913

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A ODKAZY


  PRO UČITELE


 

školní email

ZŘIZOVATEL


 

Městys Davle


ADRESA ŠKOLY


Základní škola Davle

Školní 96, 252 06 Davle

email: reditel@zs-davle.cz


IČO: 47005319 | DIČ: CZ47005319

(ID DS): wwnnk9y

Číslo účtu: 2201841876/2010

REDIZO: 600053407

Copyright © 2013 - 2016 Základní škola Davle | Všechna práva vyhrazena | 

Informace o webu | zpětná vazba |